Dołącz do mnie na

Odwiedziło mnie

48342

Charakterystyka sportowca

Charakterystyka sportowca:

Marek Twardowski - polski kajakarz

Marek Twardowski od 1999r. należy do elity kajakarzy świata. Karierę sportową zaczynał w Sparcie Augustów w wieku 11 lat. Obecnie jest zawodnikiem Cresovii Białystok. Gdy miał 18 lat został mistrzem świata juniorów, za co otrzymał nagrodę dla najwybitniejszego młodego polskiego sportowca. W swoim dorobku posiada 34 medale mistrzostw Świata i Europy, oraz jest czterdziestokrotnym Mistrzem Polski.

 

 

Reprezentował Polskę podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000r.), Atenach (2004r) i w Pekinie (2008r). Podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich jako jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców został chorążym polskiej reprezentacji.

 

W sierpniu 2011r na Węgierskim torze w Szeged Marek Twardowski po raz kolejny został mistrzem świata zdobywając złoty medal na prestiżowym dystansie K1-500 Wyjątkowość zawodnika docenia tez poza sportowy świat, ponieważ kajakarz często zapraszany jest na sesje zdjęciowe znanych modowych marek (ostatnio z Miss Polonia Rozalią Mancewicz) oraz gości w programach telewizyjnych i radiowych.

 

Poza tym zawodnik udziela się, jako ambasador zdrowego i sportowego stylu życia, promuje kajakarstwo wśród dzieci i młodzieży, jako że jest zapraszany do szkół o każdym szczeblu kształcenia. Prowadzi promocję zdrowego, sportowego stylu życia, licząc na to, że rozbudzi w młodych ludziach miłość do sportu, chęć" dbania o siebie".